Judikatura k právu menšin

Tato aplikace byla vytvořena jako součást projektu ministerstva kultury NAKI „Problémy právního postavení menšin v praxi a jejich dlouhodobý vývoj“. Jejím cílem je umožnit zájemcům snadné vyhledávání pomocí klíčových slov a jejich řetězení v rámci databáze judikátů a dalších dokumentů, týkajících se problematiky právního postavení menšin.

Databáze je vytvořena jako otevřená. Je průběžně doplňována dalšími judikáty a dokumenty. Zatím byly zařazeny vybrané judikáty týkající se menšin Evropského soudu pro lidská práva, Ústavního soudu, judikáty z pracovněprávní oblasti týkající se menšin a dokumenty Rady Evropy (Stanoviska Poradního výboru Rady Evropy pro lidská práva, Výboru proti rasové diskriminaci a intoleranci, kompilace a tematické komentáře základních dokumentů atd.). Judikáty a dokumenty jsou získávány z veřejně dostupných zdrojů daných institucí.

Pro prohledání dokumentů na této stránce použijte box v pravé části stránky s názvem “Vlastní vyhledávání”. Pomocí vyhledávacích operátorů můžete upřesnit požadavek, více zde.

Judikáty týkající se pracovního práva
Judikáty ústavního soudu
Judikáty Evropského soudu pro lidská práva
Dokumenty Rady Evropy

Judikáty týkající se pracovního práva.

Judikáty ústavního soudu.

Judikáty Evropského soudu pro lidská práva.

Dokumenty Rady Evropy.