Novinky

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ PROF. ŠTREITA (ROMANE) ČHAVE – FAMEĽIJA – EDUKACIJA – ANDRE; (ROMSKÉ) DĚTI – RODINA – VÝCHOVA – VZDĚLÁNÍ

Renomovaný fotograf prof. Jindřich Štreit ve spolupráci s historiky dr. Janákem ml. a prof. Pavelčíkovou připravil výstavu k postavení Romů. Katalog k výstavě (ROMANE) ČHAVE – FAMEĽIJA – EDUKACIJA – ANDRE; (ROMSKÉ) DĚTI – RODINA – VÝCHOVA – VZDĚLÁNÍ v celkovém rozsahu 80 stran s reprodukcemi vystavených fotografií prof. Štreita a texty prof. Pavelčíkové a dr. Janáka vychází počátkem prosince. První vernisáž hlavní výstavy proběhne 9. 12. 2015 v prostorách Flemmichovy vily v Krnově. Paralelně k této velké výstavě by měl být vystaven menší soubor fotografií v prostorách Fakulty veřejných politik Slezské univerzity, kde proběhne k problematice využití umělecké fotografie prof. Štreita v sociologickém výzkumu mezinárodní workshop. Výstava je putovní.